Strona główna » Odbiór osobisty lub wysyłka nowej naklejki els

Odbiór osobisty czy wysyłka

Wysyłka czy odbiór osobisty nowej naklejki na legitymację?

Zasady panujące na uczelniach jasno wskazują, że to student musi odebrać swoje naklejki na legitymacje studencką wraz z upływem terminu ważności poprzednich egzemplarzy. Szkoły wyższe stawiając na odbiór osobisty hologramów chcą, by te przyklejane były na dokumentach identyfikujących studentów na oczach pracowników z dziekanatu. Żacy nie mają więc możliwości, by dedykowane im hologramy wysłane zostały pocztą lub kurierem.

Niezmiennie od lat studenci proszeni są o odbiór osobisty naklejek i legitymacji studenckiej przez swoje dziekanaty lub poprzez starostów grupy studenckiej. Każda z osób pobierająca naukę na uczelni wyższej i chcąca korzystać ze zniżek dedykowanych żakom musi sama odebrać naklejki do legitymacji els z dziekanatu. Konieczność ta nie zmieni się w nowym roku akademickim 2019/2020 mimo nowego elementu hologramów, czyli numeru seryjnego. W dalszym ciągu tylko poprzez odbiór osobisty student będzie mógł przedłużyć ważność swojego dokumentu.

Niestety taki stan rzeczy jest dość nieprzyjemny dla studentów. Muszą oni często stać w długich kolejakch pod dziekanatem aby zdobyć nową naklejkę studencką do swojej legitymacji studenckiej. Na razie nie przewiduje się zmian w tej kwestii, choć zdaża się że uczelne robią wyjątki. W innej sytuacji są osoby zbierające hologramy – naklejki kolekcjonerskie. Te, choć nie gwarantują uzyskania zniżek studenkich, cieszą się dużą popularnością.

 

naklejki i legitymacje studenckie odbiór osobisty

Kolekcjonerzy mogą korzystać z kuriera lub naklejki na legitymacje studenckie odbierać osobiście

Uczelnie wyższe nie dają możliwości, by naklejki na legitymacje wysyłane były do studentów za pośrednictwem kuriera. W tym przypadku konieczny jest więc odbiór osobisty nalepki, która przyklejana jest na dokument na oczach pracownika dziekanatu.

Większa wygoda spotyka kolekcjonerów, którzy nie muszą samodzielnie fatygować się do producenta hologramów. W ich przypadku możliwe jest skorzystanie z oferty pośredników, którymi najczęściej są kurierzy. Wówczas zamówione naklejki i legitymacje els pakowane są w bezpieczny sposób i wysyłane do odbiorcy na adres podany przy zakupie. Jest to ogromna zaleta zwłaszcza dla tych zbieraczy, którzy nie mają możliwości pojawić się u sprzedawcy osobiście. Po opłaceniu zamówienia naklejki do legitymacji studenckiej są do nich wysyłane, trafiając w ich ręce już w kilka dni po nadaniu paczki.

<pOczywiście filateliści nie muszą korzystać z pomocy pośredników, tylko mogą wybrać odbiór osobisty opłaconych egzemplarzy hologramów. Wówczas sprzedawca dokładnie ustala czas i miejsce spotkania z klientem, a następnie przekazuje mu gotowe naklejki ELS. Zbieracze mogą się dzięki temu poczuć jak za dawnych lat, gdy dziekanaty wymagały od nich osobistego odbioru hologramów przedłużających ważność legitymacji studenckich.

Odbieranie nowej naklejki do legitymacji na swojej uczelni

Wymagany przez władze uczelni odbiór osobisty konieczny jest bez względu na chorobę studenta, czy długie kolejki przed dziekanatami. Jedyną alternatywą jest to, by naklejki i legitymacje studenckie odbierane były przez starostów grup. Na początku semestru zimowego i letniego zbierają oni dokumenty należące do swoich rówieśników i zanoszą je do dziekanatu. Wówczas pracownik uczelni sam umieszcza naklejki na legitymacje na ich powierzchni i oddaje studentom. Sprawia to tym samym, że żakom udaje się ominąć problematyczny odbiór osobisty naklejki na legitymacje ELS i daje możliwość do korzystania z hologramów o aktualnej dacie ważności. Zasady te obejmują jedynie studentów, ponieważ osoby zbierające hologramy do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej mają ułatwione zadanie.

 

Hologramy ELS nie tylko w szkołach wyższych

Zbieranie Hologramów do legitymacji els stają się coraz bardziej popularną formą kolekcjonowania. Wbrew pozorom zbieranie naklejek na legitymację ELS to hobby nie tylko dla studentów czy byłych studentów, ale także osób które nie były nigdy związane z żadną z uczelni wyższych. Co więcej, kolekcjonowanie nowych hologramów studenckich els jest w pełni legalne. Jednak pamiętaj , że nie można posługiwać się nimi niezgodnie z prawem. Pomimo tego samego wyglądu jak hologramy els, kolekcjonerskie naklejki do legitymacji nie umożliwiają prawa do zniżek studenckich.

Każdy student kolekcjonuje naklejki do legitymacji

Osoby zbierające kolekcjonerskie naklejki na legitymacje należą do grupy filatelistów. Ich zbiory regularnie powiększane są o nowe egzemplarze naklejek els, a dla samych kolekcjonerów duże znaczenie ma jakość nalepki, jej wizualny wygląd, data wydania i zgodność z oryginałem. Trzeba bowiem nadmienić, że naklejki kolekcjonerskie produkowane są w ten sam sposób, co ich odpowiedniki dedykowane studentom. Każdy szczegół tworzony jest dokładnie tak, by naklejki nie dało się...

czytaj dalej

Kiedy naklejki studenckie na legitymację tracą swoją ważność

Jednym ze stałych elementów, które posiadają na swojej powierzchni naklejki na legitymację jest data ważności. Wiele osób, a w szczególności studentów, bagatelizuje oznaczony przez nią termin, przez co nie posługuje się aktualnymi hologramami. Dla żaków oznacza to niemożność korzystania ze zniżek na przejazdy komunikacją publiczną, z kolei dla zbieraczy – nieaktualną kolekcję. Warto więc dowiedzieć się, kiedy dokładnie naklejki studenckie tracą swoją wartość i dbać o...

czytaj dalej
Dowiedz się więcej

Przeczytaj więcej informacji o naklejkach i legitymacjach studenckich els.
Dowiedz się więcej i zamów nową kolekcjonerską nakleję na legitymację już teraz!

Dowiedz się więcej

Zamów teraz

Przeczytaj też

Znajdź więcej informacji o hologramach els i legitymacjach studenckich els. Przeczytaj najciekawsze informacje z działu polecane i aktualności i sprawdź najnowsze wiadomości o naklejkach, legitymacjach i hologramach els.

Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.