Strona główna » Aktualności » Hologramy na legitymacje o trzech różnych wzorach

Hologramy na legitymacje o trzech różnych wzorach

lut 25, 2024 | Aktualności

Choć do tej pory naklejki na legitymacje studencką wyglądały identycznie, to od roku akademickiego 2019/2020 ma się to zmienić. Na ich powierzchni pojawi się dodatkowy element, który ułatwi identyfikacje poszczególnych nalepek i odróżni je od podróbek. Chodzi o numery seryjne, które od tej pory wyodrębnione zostaną z daty ważności. Trzeba bowiem nadmienić, że wcześniej to właśnie data pełniła rolę numeru seryjnego. Jak będą wyglądały naklejki do legitymacji studenckiej ELS jesienią 2019 i czy na wprowadzane zmiany zareagują producenci kolekcjonerskich egzemplarzy?

Jeszcze w ubiegłym roku akademickim numery seryjne nalepek utożsamiane były z datą ważności, wyciętą na ich powierzchni laserem. Ten 6-cyfrowy kod nie tylko informował, do kiedy ważne są dane naklejki na legitymacje z numerem seryjnym, lecz także pozwalał na odróżnienie od siebie poszczególnych edycji nalepek. Data ważności, pełniąca rolę numeru seryjnego, tworzona była w formacie XX-XX-XX, gdzie cyfry były oznaczeniem kolejno dnia, miesiąca i roku ważności hologramu.

naklejki na legitymacje z kodem seryjnym
Więcej zdjęć wszystkich naklejek, legitymacji studenckich i hologramów najdziesz na naszej galerii

Po co naklejki na legitymacje posiadają kody seryjne?

Elementy te posiadały również naklejki na legitymacje dla kolekcjonerów i obok precyzyjnych wymiarów, zabezpieczenia i holograficznej powierzchni kody seryjne w postaci daty ważności były elementem standardowych nalepek. Do czego służą kody identyfikacyjne? Przede wszystkim oznaczają ważność nalepki. Dodatkowo można dzięki nim odróżnić oryginalne naklejki na legitymację studencką els z aktualnej i archiwalnej edycji. Wcześniej numer identyfikacyjny zmieniał się co pół roku, wraz z wydawaniem w dziekanatach nalepek na kolejny semestr akademicki. Wydanie jesienne oznaczone było datą 31-03-XX, z kolei edycja wiosenna 31-10-XX, gdzie XX było kolejnym numerem roku. Teraz ma to ulec zmianie, a dotychczasowe numery seryjne mają zostać wyodrębnione z daty ważności.

Listę kodów uczelni znajdziesz tutaj

Kody seryjne na kolekcjonerskich naklejkach  legitymacjach studenckich

Zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez ministerstwo nowe naklejki na legitymacje zyskać mają indywidualny kod seryjny. Składać się on będzie z ciągu 8 cyfr, które pozwolą na dokładniejszą identyfikację oryginalnych nalepek. Nowe numery seryjne specjalnie zakodowany numer naklejki – każda szkoła wyższa dostanie unikatową kombinację cyfr umieszczanych na nalepkach. Pozostałe elementy kodu stanowić będą numer porządkowy nalepki. Tak, jak w przypadku daty ważności numer seryjny, jaki otrzymają naklejki i legitymacje ELS wykonany zostanie przy użyciu lasera. Zgodnie z wymaganiami ministerstwa nowy projekt nalepek ma się pojawić w rękach studentów już jesienią 2019 roku. Co to oznacza dla zbieraczy? Odtąd również oni zyskają w swoich zbiorach egzemplarze z unikatowymi numerami seryjnymi. Producenci regularnie sprawdzający standardy produkcji zaczęli przygotowywanie hologramów ELS według nowych wytycznych, tak by te trafiły w ręce zbieraczy równolegle do naklejek wydawanych w dziekanatach. Odtąd możliwe będzie tworzenie kolekcji z nalepek, które będą łączyły się w serie – wszystko za sprawą kodów identyfikacyjnych. Oryginalne naklejki na legitymacje z kodem seryjnym z UG różnić się będą od tych z UJ, co będzie widoczne dzięki numerom seryjnym – również w przypadku egzemplarzy dla zbieraczy.

Aktualna seria

Naklejka ELS

31-10-24

Opinie: 4.89 / 5
175 PLN

teraz

od 129 PLN
Kup teraz
Zamów teraz

Naklejki na legitymację ELS

Dodaj do swojej kolekcji nowy egzemplarz naklejki na legitymacje els. Wybierz termin ważności który potrzebujesz i zamów nową naklejkę els teraz!

Kolekcjonerskie naklejki na legitymacje els z datą 31-10-24 już dostępne. Naklejka ELS dotyczy letniego semestru akademickiego 2024. Dostępna naklejka do legitymacji spełnia wszystkie wymagania MEN oraz posiada unikalny ośmio-cyfrowy numer seryjny.

Przeznaczony, dla wszystkich kolekcjonerów hologramów els, chcących powiększyć swoje zbiory o nowy egzemplarz z nową datą. Oferowane hologramy na legitymacje ELS, posiadają laserową datę ważności i unikalny numer seryjny oraz spełniają wszystkie standardy MEN.

Dowiedz się wiecej

Termin ważności naklejki i legitymacji studenckich przedłużony ze względu na pandemię

Dobra wiadomość dla studentów i doktorantów. Ważność naklejki, legitymacji studenckich i doktoranckich zostaje wydłużona o cały semestr akademicki, a posługiwanie się dokumentem po 31 marca nie wymaga osobistego pojawienia się na uczelni. Termin ważności hologramu i legitymacji studenckich zostanie automatycznie przedłużony o jedne semestr akademicki. Wszystko za sprawą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które odgórnie uregulowało tą kwestię w dobie pandemii. Nie...

czytaj dalej

Hologramy na legitymacje nie zawsze są oryginalne

Kolekcjonowanie hologramów na legitymację ELS staje się coraz bardziej popularne. W internecie krąży coraz więcej ofert dla kolekcjonerów. Sprzedawcy oferują najnowsze edycje naklejek, ale też te starsze. Kupując kolekcjonerskie hologramy na legitymację należy jednak zawsze ostrożnie sprawdzać wszystkie oferty. Naklejki els są niejednokrotnie fałszowane i podrabiane. Często na falsyfikat może wskazywać obniżona cena. Jak sprawdzić czy hologram aby na pewno nie jest zwykłą...

czytaj dalej

Nowy wygląd naklejki na legitymację els od 2020

Niemałe zaskoczenie czeka studentów w nowym roku akademickim 2019/2020. Otóż już w semestrze zimowym obowiązywać będzie nowy wygląd nalepek ELS. Wydawana wówczas seria naklejek 2020 sprawi, że odtąd na powierzchni hologramów obok daty ważności pojawi się 8-cyfrowy numer seryjny. Rewolucja czeka również kolekcjonerów, których naklejki na legitymacje także przejdą transformację. Dobrze znany wygląd naklejek ELS zostanie uzupełniony o ciąg 8 cyfr, oznaczający unikalny numer...

czytaj dalej

Czym są Hologramy i legitymacje studenckie els

Dobrze znane studentom hologramy i legitymacje studenckie els mogą być zagadką dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim. Te niewielkie znaczki wiążą się bowiem z nauką w szkole wyższej i pełnią rolę „pieczątki” przedłużającej ważność legitymacji studenckiej. Co jednak najciekawsze, hologramy do legitymacji studenckiej posiadać mogą nie tylko żacy, lecz również kolekcjonerzy, nabywający naklejki od zewnętrznych producentów. Co warto wiedzieć na temat hologramów, a...

czytaj dalej

Odbiór osobisty naklejki i legitymacji studenckiej czy wysyłka

Niezmiennie od lat studenci proszeni są o odbiór osobisty naklejk i legitymacji studenckiej przez swoje dziekanty lub poprzez starostów grupy studenckiej. Każda z osób pobierająca naukę na uczelni wyższej i chcąca korzystać ze zniżek dedykowanych żakom musi sama odebrać naklejki do legitymacji els z dziekanatu. Konieczność ta nie zmieni się w nowym roku akademickim 2019/2020 mimo nowego elementu hologramów, czyli numeru seryjnego. W dalszym ciągu tylko poprzez odbiór osobisty...

czytaj dalej
Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.