Strona główna » Pytania dotyczące naklejek els

Pytania dotyczące naklejek els

Najczęściej spotykane pytanie dotyczące naklejki i legitymacji studenckiej

Zbieranie naklejek do legitymacji staje się coraz bardziej popularne, zarówno wśród studentów jak i absolwentów. Dlatego wokół kolekcjonowania naklejek pojawiło się wile mitów. Nowi kolekcjonerzy często zadają sobie pytanie jak zacząć zbierać naklejki els i na co zwracać uwagę. Dlatego zebraliśmy tutaj najczęściej występujące pytania dotyczące naklejek els i legitymacji. Przeczytasz tutaj najczęściej pojawiające się pytania o hologramach do legitymacji wśród zbieraczy naklejek ELS. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące hologramów, naklejek, legitymacji, przejrzyj ten dział.

To powinieneś wiedzieć o hologramach, naklejkach i legitymacji studenckiej

Wokół naklejek kolekcjonerskich i hologramów na legitymację, pojawia się wiele mitów a osoby które zbierają hologramy często zadają wiele pytań. Kolekcjonerskie naklejki na legitymacje studencką els są identyczne jak używane na uczelniach, hologramy studenckie. Jedyne co odróżnia naklejkę els od tej dla kolekcjonerów to cel ich przeznaczenie i możliwy sposób wykorzystania.

Pytanie dotyczące naklejek, hologramów i legitymacji, najczęściej pojawiają się wraz z nową sesją. Wśród zbieraczy często pojawia się pytanie dotyczące wyglądu hologramu na legitymację. Zarówno hologramy kolekcjonerskie jak i naklejki na legitymację studenckie posiadają specjalne zabezpieczenie.

t

Czy zbieranie naklejek kolekcjonerskich na legitymację jest legalne?

Kolekcjonowanie naklejek na legitymację, jest w pełni legalne. Zbieranie ich jest coraz bardziej popularną formą hobby. Hologramy kolekcjonerskie można bez przeszkód zbierać, jednak nie można ich używać jako pełnoprawnych dokumentów. Kolekcjonerskie naklejki nie uprawniają do korzystania z ulg i zniżek studenckich , tak jak naklejki na legitymacje wydawane w dziekanatach.
t

Czy oferowane naklejki els mają numer seryjny?

Wszystkie oferowane naklejki na legitymację posiadają numer seryjny. Ten 8 cyfrowy kod jest niezbędnym elementem zabezpieczania każdego hologramu i tylko oryginalne naklejki studenckie posiadają taki kod. Listę wszystkich kodów uczelni znajdziesz tutaj

Przeczytaj więcej

Numer seryjny na naklejkach do legitymacji teraz obowiązkowy

t

Dlaczego moja data ważności na naklejce do legitymacji jest biała?

Data na każdej naklejce na legitymację, nanoszona jest w sposób nieusuwalny technika laserową. Dzięki temu, data jest nieusuwalna i niepodrabiana. Jest zawsze przeźroczysta, dlatego przyjmuje kolor podłoża na który hologram zostanie naklejony.
t

Czy naklejka do legitymacji na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich jest taka sama?

Wzór naklejki na legitymację nie różni się od stopnia studiów czy też formy studiowania ; dziennej / zaocznej. Różnica jest tylko w dacie ważności takiego hologramu. Naklejki studenckie posiadają termin ważności do 31 marca lub października danego roku. natomiast doktoranci na ich hologramach posiadają termin ważności 30 września danego roku.
t

Co to za dziwny kod na każdej naklejce na legitmacji

To unikatowy numer seryjny którym oznakowane sa naklejki els. Kada naklejka na legitymację musi posiadać taki kod od 2020 roku. Pierwsze trzy cyfry zawsze oznaczają numer uczelni która wydała dany hologram na legitymację. Kolejne cyfry z numeru seryjnego oznaczają kolejny numer naklejki els z arkusza.

Przeczytaj więcej

Numery seryjne uczelni na naklejkach na legitymacje

t

Czy naklejka kolekcjonerska uprawnia do zniżek?

Naklejki kolekcjonerskie i hologramy na legitymację, wyglądają tak samo. Jednak ich przeznaczenie jest inne. Pomimo tego , że kolekcjonerskie naklejki na legitymacje są takie same i posiadają takie same zabezpieczenia, co hologramy do legitymacji wydawane na uczelni, te pierwsze nie uprawniają do zniżek.

Przeczytaj więcej

Zniżki studenckie dla posiadaczy naklejki i legitymacji studenckiej

t

Czy hologramy na legitymację są takie same jak te z uczelni?

Zarówno, hologramy els wydawana na uczelniach w Polsce jak i te kolekcjonerskie naklejki do legitymacji, wyglądają tak samo. Posiadają te same zabezpieczenia jak i numery seryjne. Jednak naklejki kolekcjonerskie dostępne w ofercie, przeznaczone sa tylko do użytku kolekcjonerskiego.

Przeczytaj więcej

Galeria zdjęć naklejek i legitymacji studenckich

t

Dlaczego naklejki na legitymacje mają przyszłą datę?

Data która jest widoczna na każdej naklejce els, oznacza termin jej ważności. Informuje do kiedy ważna jest legitymacja i kiedy kończy się możliwość prawa do skorzystania ze zniżek studenckich. Data ważności jest terminem ważności legitymacji i dlatego ma przyszłą datę.
t

Czy mogę kupić poprzez Allegro, OLX lub Gumtree ?

Nasz serwis internetowy powstał specjalnie dla osób kolekcjonujących naklejki. Z pewnością jest możliwość zakupu naklejki na legitymację na Allegro, Gumtry czy OLX. Jednak zawsze należy pamiętać, aby wybierać sprawdzonych dostawców, gdyż na tego rodzaju serwisach często dostępne są podróbki.

Przeczytaj więcej

Naklejki na legitymacje w serwisach ogłoszeniowych Allegro, OLX, Oglaszamy24

t

Czy mogę zmienić miejsce naklejenia hologramy els?

Każdy hologram na legitymacje wykonany jest w formie plomby i raz przyklejony nie może zostać odklejony bez jego uszkodzenia. Naklejka umieszczona na legitymacji przez pracownika dziekanatu również nie może zostać już ponownie prze-klejona w inne miejsce.
Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Przeczytaj więcej informacji o naklejkach i legitymacjach studenckich els. Dowiedz się więcej i zamów nową kolekcjonerską nakleję na legitymację już teraz!

Potrzebujesz hologramy do legitymacji z innymi datami? Szukasz serii archiwalnych?
Zobacz wszystkie dostępne edycje z poprzednich lat.

Dowiedz się wiecej
Archiwalne serie

Dlaczego zbieracze kolekcjonują naklejki els do legitymacji

Zbieranie naklejek i legitymacji els to coraz bardziej popularne hobby

Kolekcjonowanie naklejek do legitymacji staje się coraz bardziej popularnym hobby. Co takiego sprawia, że naklejki studenckie ELS zdobywają coraz więcej miłośników? Przede wszystkim, naklejki na legitymacje ELS jako nieodłączny atrybut każdego studenta, potwierdzający jego status są obiektem przywołującym wspomnienia studenckich lat młodości. Co więcej, indywidualna postać naklejek oraz ich charakterystyczne cechy wymagane rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji takie jak: przeźroczysta po naklejeniu laserowo cięta data, orzeł RP czy znak RP widoczny pod odpowiednim kątem lub szczególne zabezpieczenie w formie “plastra miodu” stanowią o wartości naklejek oraz ich unikatowości. Każdy profesjonalny kolekcjoner, miłośnik filatelistyki z pewnością nie wyobraża sobie swojej kolekcji bez takich okazów. My, jako pasjonaci ze swojej strony, gwarantujemy oryginalność każdej naklejki do legitymacji w bardzo atrakcyjnej cenie.

Naklejki kolekcjonerskie na legitymację nie łamią prawa i są legalne

Kolekcjonowanie hologramów do legitymacji wciąż jest legalne

Zbieranie hologramów do legitymacji studenckiej to hobby takie samo jak kolekcjonowanie znaczków. Jest ono całkowicie legalne i nikt nie ma prawa zabronić nam jego uprawiania. Jeśli kolekcjonerskie naklejki do legitymacji els są umieszczone w klaserze – i wykorzystywane jako okazy w zbiorach prawdziwych kolekcjonerów zbieranie ich nie stanowi łamania prawa. Wszystkie kolekcjonerskie naklejki els do legitymacji są obecnie oferowane przez wiele stron internetowych oraz na stronach takich jak allegro czy olx. Miłośnicy kolekcjonerstwa od wielu lat zajmujący się zbieraniem naklejek do legitymacji studenckich ELS, mogą zagwarantować legalność tego rodzaju kolekcjonerstwa . Zawsze należy pamiętać, że tylko cele kolekcjonerskie są legalnym sposobem wykorzystania hologramów, które oferujemy. Nie chcemy przyczyniać się do łamania prawa. Używanie kolekcjonerskich naklejek do legitymacji w celach osiągnięcia korzyści poprzez fałszowanie dokumentów jest kategorycznie zabronione i karalne. Dlatego też, za każdym razem od klientów wymagamy potwierdzenia, iż każda naklejka els będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie w sposób zgodny z prawem.

W czym tkwi różnica pomiędzy naklejkami kolekcjonerskimi a naklejkami do legitymacji studenckiej.

Jak można rozróżnić naklejki kolekcjonerskie od hologramów na legitymację studencką.

Kolekcjonerskie naklejki na legitymacje studencką els w swoim wyglądzie są identyczne jak hologramy studenckie. Jedyne co odróżnia hologram studencki od tego przeznaczonego dla kolekcjonerów to cel ich przeznaczenie i możliwy sposób wykorzystania. Zarówno naklejki kolekcjonerskie jak i hologramy studenckie posiadają specjalne zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”. Oba są specjalne oznakowane – na ich powierzchni widać znak RP i wizerunek orła znany z godła Polski. Cechą, która jest charakterystyczna dla obu naklejek jest też nacinana metodą laserową data ważności hologramu. Należy więc pamiętać, że mimo, iż kolekcjonerska naklejka – legitymacja studencka są identyczne jak naklejki studenckie nie należy wykorzystywać go w ten sam sposób – jest to zabronione prawem i nielegalne. Czerpanie korzyści ze sfałszowanego dokumentu, czy to naklejki czy legitymacji jest karalne. Zatem podobnym zasadom podlega sama legitymacja studencka ELS. My, jako pasjonaci naklejek na legitymację i ich zbierania nie chcemy przyczyniać się do łamania prawa, pragniemy jedynie rozwijać pasję kolekcjonerstwa wśród nowych osób. Jeśli planujesz zakup w celu wykorzystania naklejek kolekcjonerskich ELS niezgodnie z ich przeznaczeniem, prosimy, opuść tę stronę

Dowiedz się więcej

Przeczytaj więcej informacji o naklejkach i legitymacjach studenckich els.
Dowiedz się więcej i zamów nową kolekcjonerską nakleję na legitymację już teraz!

Dowiedz się więcej

Zamów teraz

Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.