Strona główna » Galeria zdjęć naklejek i legitymacji studenckich

Galeria

Zobacz wszystkie zdjęcia naklejek i legitymacji studenckich

Każda naklejka i legitymacja studencka, musi spełniać bardzo ostre wymagania zawarte w dokumentach MEN i związane z zaawansowanym zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym kopiowaniem. Dlatego każda legitymacja i naklejka do legitymacji musi wyglądać tak samo niezależnie od miasta czy uczelni wyższej. Zwróć uwagę, że tylko oryginalne naklejki na legitymację posiadają unikalny numer seryjny, który jest obowiązkowy od semestru akademickiego 2019 / 2020.
Przyjrzyj się dokładnie wszystkim zdjęciom dostępnych naklejek els .

Przejrzyj wszystkie zdjęciom dostępnych hologramów na legitymacje

Naklejki ELS na legitymację studencką to specjalne hologramy, które służą do uwierzytelniania legitymacji które wydawane są na uczelniach i dzięki którym studenci uzyskują przywileje. Naklejki to kawałki folii, które są poddane laserowej obróbce w celu uzyskania oryginalnego rodzaju wzoru. Znak orła , gilosz RP oraz data określająca termin ważności oraz numer seryjny to podstawowe elementy hologramów, które zbierają wszyscy studenci. Po przyklejeniu naklejki na legitymację data staje się przeźroczysta. Tuż po upływie daty ważności, każdy student jest zobowiązany albo do przedłużenia ważności hologramu o kolejny semestr, aby móc skorzystać z przysługujących mu praw. Naklejki na legitymacje ELS poza tym, iż gwarantują studenckie przywileje , ale tylko dla posiadaczy statusu studenta uczelni akademickiej. Służą również do kolekcjonowania – naklejki kolekcjonerskie – jako eksponaty w klaserach kolekcjonerów. Zbieranie naklejek kolekcjonerskich na legitymacje jest całkowicie legalne, nie można się jednak posługiwać nimi jako autentycznymi – jest to niezgodne z prawem.

Wygląd oryginalnej naklejki, legitymacji i hologramu els

Wygląd każdej naklejki els powinien być taki sam niezależnie od uczelni, ponieważ kształt, wymiary i inne parametry hologramu els określa szczegółowo Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów. Naklejka do legitymacji zawsze ma wymiar 10 mm x 9 mm i ma formę specjalnego hologramu . Każdy taki hologram ELS to trójwarstwowa konstrukcja wykonana techniką 2D/3D. Hologram na legitymacja studencką charakteryzuje się także naniesioną specjalną techniką grawerowania laserowego datą, format daty to dd-mm-rr, czyli np. aktualna naklejka els to 31-10-19 oraz kodem seryjnym uczelni. To uniemożliwia jej powielanie i jej kopiowanie. Zwłaszcza 8-cyfrowy numer seryjny. Same naklejki i legitymacja to wyjątkowe przedmioty często, wykorzystywane do celów kolekcjonerskich.

Każda naklejka i legitymacja w Polsce musi wyglądać tak samo

Każdy hologram na legitymację musi mieć wygląd ściśle określony przez odpowiednie przepisy MEN. Przepisy te regulują zarówno jak ma wyglądać naklejka na legitymację ale również jakie zabezpieczenia i jaką rozdzielczość musi posiadać. Ma to uniemożliwić powielanie i możliwość skopiowania hologramu.

Od roku 2020 każda naklejka na legitymację wydawana przez polska uczelnie musi posiadać unikalny kod seryjny. Numer seryjny na hologramie to specjalny 8 cyfrowy kod, w którym ukryte numery każdej uczelni która wydała daną naklejkę studencką. Nowe przepisy które weszły w życie od sierpnia 2019 jasno określają obrót naklejkami na legitymację przez uczelnie w Polsce.
Dlatego nie ma możliwości aby kody seryjne na hologramie na legitymację się powtarzały w ramach jednej serii dla danego semestru. Każda naklejka i legitymacją studencka musi posiadać posiadać numer seryjny jeśli jest ona oryginalna. Po wprowadzeniu kodów seryjnych, hologramów i legitymacji nie będzie można podrobić.

Każdy student kolekcjonuje naklejki do legitymacji

Osoby zbierające kolekcjonerskie naklejki na legitymacje należą do grupy filatelistów. Ich zbiory regularnie powiększane są o nowe egzemplarze naklejek els, a dla samych kolekcjonerów duże znaczenie ma jakość nalepki, jej wizualny wygląd, data wydania i zgodność z oryginałem. Trzeba bowiem nadmienić, że naklejki kolekcjonerskie produkowane są w ten sam sposób, co ich odpowiedniki dedykowane studentom. Każdy szczegół tworzony jest dokładnie tak, by naklejki nie dało się...

czytaj dalej

Kiedy naklejki studenckie na legitymację tracą swoją ważność

Jednym ze stałych elementów, które posiadają na swojej powierzchni naklejki na legitymację jest data ważności. Wiele osób, a w szczególności studentów, bagatelizuje oznaczony przez nią termin, przez co nie posługuje się aktualnymi hologramami. Dla żaków oznacza to niemożność korzystania ze zniżek na przejazdy komunikacją publiczną, z kolei dla zbieraczy – nieaktualną kolekcję. Warto więc dowiedzieć się, kiedy dokładnie naklejki studenckie tracą swoją wartość i dbać o...

czytaj dalej
Dowiedz się więcej

Przeczytaj więcej informacji o naklejkach i legitymacjach studenckich els.
Dowiedz się więcej i zamów nową kolekcjonerską nakleję na legitymację już teraz!

Dowiedz się więcej

Zamów teraz

Przeczytaj też

Znajdź więcej informacji o hologramach els i legitymacjach studenckich els.
Przeczytaj najciekawsze informacje z działu polecane i aktualności i sprawdź najnowsze wiadomości o naklejkach, legitymacjach i hologramach els.

Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.