Strona główna » Zniżki studenckie dla posiadaczy naklejki i legitymacji studenckiej

Zniżki studenckie dla posiadaczy naklejki i legitymacji studenckiej

Posiadacze naklejek i legitymacji studenckich, mogą liczyć na zniżki i ulgi

Każdy student, będący posiadaczem aktualnej legitymacji els oraz naklejki studenckiej ma prawo skorzystać z wielu przysługujących mu zniżek oraz ulg. Zobacz jakie zniżki przysługą studentom i ile można zaoszczędzić posiadając status studenta oraz hologram na legitymację.

Zniżki dzięki ważnej naklejce i legitymacji studenckiej

Najważniejszą ze zniżek gwarantowanych przez ważną legitymację studencką są tańsze bilety na przejazdy komunikacją. Chodzi zarówno o poruszanie się żaka po mieście uniwersyteckim, jak i o transport kolejowy. W pierwszym przypadku nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe. Student posługujący się aktualną legitymacją może kupować ulgowe bilety na przejazdy komunikacją miejską niezależnie od swojego wieku. Inaczej jest w przypadku kolei – tam obowiązują ograniczenia wiekowe. Studenci mogą korzystać ze zniżek do 26 roku życia, z kolei doktoranci do ukończenia 35 roku życia. Później obowiązkowo nabywać należy standardowe bilety bez ulg. Jednakże zniżki na przejazdy to nie jedyne oszczędności, na jakie może liczyć student. Legitymacja upoważnia go do korzystania z tańszych biletów w wybranych kinach, teatrach, a nawet w oferujących specjalne promocje restauracjach. Ulgi dla studentów oferują niekiedy również znane marki odzieżowe, proponując procentowe rabaty na zakupy.

Kiedy trzeba dodać kolejną naklejkę na swoją legitymację

Korzystanie ze zniżek wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Studenci muszą bowiem pamiętać, by dwa razy w roku przedłużyć ważność swojego dokumentu, co uprawni ich do wykorzystywania ulg. Z tyłu dokumentu znajduje się bowiem specjalne miejsce na hologramy do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Umieszczona na nich data wskazuje, w jakim terminie dokument upoważnia studenta do korzystania z rabatów i promocji. Dla przykładu zniżka studencka na podróż koleją PKP sięga 51 % (https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/kup-bilet/przepisy-i-taryfy/ulgi-ustawowe/) Osoby posiadające legitymacje muszą więc pamiętać, by udać się do dziekanatu po nowy hologram wraz z nadejściem kolejnego semestru nauki. Wydana jesienią nalepka obowiązuje do 31 marca, z kolei hologram z wiosny ma datę ważności do 31 października. Tylko dzięki aktualnym naklejkom ELS możliwe jest wykorzystywanie ulg i oszczędzanie w wielkim mieście uniwersyteckim.

Masz aktualną naklejkę na legitymacje? Korzystaj z ulg studenckich

Naklejka i legitymacja są nierozłącznymi elementami każdej uczelni. To one uprawniają do stosowania zniżek studenckich. Choć legitymacja jest obowiązkowym elementem studenta, nic nie załatwi na uczelni, jeśli nie posiada aktualnej naklejki i legitymacji els. Studenci najczęściej i najchętniej korzystają dzięki niemu z przysługujących im praw do zniżek. Nie wszystkie zniżki są aż tak wysokie, jak te na komunikację, zawsze jednak warto mieć przy sobie aktualną naklejkę i legitymację , gdyż tylko razem posiadana legitymacja studencka jest ważna. Naklejki studenckie na legitymacje mają obwiązujący termin ważności , dlatego jeśli zapomnimy podbić legitymacji els nowym hologramem możemy mieć nieprzyjemności gdy będziemy chcieli skorzystać z przysługujących nam ulg studenckich i narażamy się na przykre konsekwencje. Zatem bez aktualnej naklejki – legitymacja, nie jest ważna, a korzystanie ze zniżek jest niemożliwe.

51% na przejazdy koleją

Podróżując każdym pociągiem z grupy PKP, posiadając aktualną naklejkę i legitymację els, masz prawo do ulgi studenckiej na przejazdy w wysokości 51% wartości normalnego biletu na tej trasie.

50% ulga na przejazdy komunikacją miejską

Bilety na komunikację miejską w obrębie miasta, objęte są 50% ulgą przysługującą studentom i osobom powyżej 26 roku życia i uczniom posiadającym aktualnie podbitą legitymacje z naklejką els

Rozrywkow wieczory dla studenta

Będąc studentem masz możliwość skorzystania z tańszych biletów na basen, siłownię. Również wiele restauracji i klubokawiarni honoruje hologramy na legitymacje i udziela zniżek przy okazaniu dokumentu.

Zniżki studenckie w instytucjach kulturalnych

Posiadając hologram do legitymacji, możesz skorzystać z tańszych wejściówek do teatru, muzeów, galerii i wielu innych miejsc, gdzie bilety ulgowe są honorowane na podstawie legitymacji studenckiej.

MPK, ZTM, Metro i SKM tańsze o połowę

Podróżując komunikacją miejską jak MPK, ZTM czy metrem, możesz skorzystać z 50% zniżki i zakupu biletu ulgowego, pod warunkiem posiadania aktualnej legitymacji studenckiej.

Tańsze bary, restauracje i klubokawiarnie

Wiele restauracji, klubokawiarni czy klubów organizuje happy hours , podczas których osoby posiadające aktualną naklejkę i legitymację mają możliwość skorzystania z wielu zniżek.

Kursy jezykowe ze zniżką dla studentów

Bardzo dużo kursów językowych których oferta dekowana jest studentom, honoruje legitymację. Okazanie naklejki na legitymację umożliwi skorzystanie z oferty w znacznie niższej cenie.

Tańsze bary, restauracje i klubokawiarnie

Wiele restauracji, klubokawiarni czy klubów organizuje happy hours , podczas których osoby posiadające aktualną naklejkę i legitymację mają możliwość skorzystania z wielu zniżek.

Zniżki studenckie na uprawianie sportów

Okazując swoją legitymację oraz aktualną naklejkę els podczas wyjścia na basen, siłownie, czy yogę, może okazać się bilet wejścia dzięki posiadaniu legitymacji będzie znacznie tańszy.

Bilety na imprezy masowe i koncerty znacznie taniej

Legitymację studencką z ważnym hologramem studenkim, masz możliwość skorzystania z wielu zniżek, jakie przewidziane są dla studentów, podczas organizacji koncertów.

Tańsza podróż pociągami po Polsce

Tylko dysponując naklejką els i legitymacją studencką, przysługuje Ci ulga na podróże koleją w wysokości 51%, bez względu na przewoźnika kolejowego.

Szalone środy w kinach

Wiele kin w największych centrach handlowych wprowadziło szalone wieczory w konkretne dni tygodnia, gdzie osoby posiadające legitymację i naklejkę studencką, mogą kupić bilet z dużą zniżką

Hologramy kolekcjonerskie dla studentów czy absolwentów

Wśród byłych i aktualnych studentów panuje moda na zbieranie hologramów kolekcjonerskich do prywatnych celów. Przez swój unikatowy wygląd nalepki są niezwykle pożądane przez filatelistów, co rozumieją ich producenci. W popularnych serwisach aukcyjnych, a także na niezależnych platformach www kwitnie sprzedaż nalepek ELS dla zbieraczy. W jakim celu kompletuje się hologramy kolekcjonerskie? Filateliści wskazują, że w ten sposób mogą sobie przypomnieć swoje czasy młodości. Dwa razy do roku mogą oni kupić nalepki z daną datą ważności, a co za tym idzie – mogą poczuć się jak studenci oczekujący na hologramy w kolejkach do dziekanatu. Egzemplarze w ich kolekcjach wyglądają bowiem identycznie, jak pierwowzory. Hologramy są tworzone w wymiarze 9x10mm ze specjalnym zabezpieczeniem chroniącym je przed odklejeniem. Dodatkowo są na nich umieszczone dwa obrazki – RP i Orła – które widać pod różnym kątem obserwacji. Co więcej, hologramy kolekcjonerskie posiadają identyczną datę ważności, co ich odpowiedniki na uczelniach wyższych. Zbieracze mogą więc tworzyć naprawdę zachwycające kolekcje.

Oszczędzanie na studiach z legitymacją i naklejka els

Wyjazd na studia to wielkie wyzwanie nie tylko ze względu na zmianę otoczenia, lecz również naukę rozważnego gospodarowania budżetem. Przyszli studenci muszą liczyć się z wydatkami na mieszkanie, jedzenie, przejazdy komunikacją, a przede wszystkim na sferę kulturalną. Ale dzięki posiadaniu legitymacji i naklejki els, mogą liczyć na zniżki. Właśnie dlatego tak znanym wśród braci akademickiej pojęciem są zniżki dla studentów, bez których ci nie wyobrażają sobie życia w wielkim mieście. Najsprytniejsze osoby dzięki naklejce z legitymacji studenckiej są w stanie zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych w miesiącu.

Jednak osoby posiadające naklejki na legitymacje, nie zawsze mogą skorzystać ze wszystkich zniżek studenckich. Tylko prawdziwi studenci posiadający „status studenta” mają do tego prawa. Pomimo takiego samego wyglądu naklejki kolekcjonerskie na legitymacje, nie uprawniają do skorzystania ze zniżek i ulg studenckich.

Naklejki els na studiach licencjackich i magisterskich jaka jest różnica

Zbierając naklejki kolekcjonerskie na legitymacje trzeba uważać, by w zbiorach pojawiały się wyłącznie oryginalne egzemplarze. Tylko one bowiem maja prawdziwą wartość dla osób kolekcjonujących nalepki. Nic więc dziwnego, że nawet doświadczeni filateliści mają sporo wątpliwości podczas nabywania naklejek na legitymacje studenckie. Warto dowiedzieć się, czy naklejki els na legitymacje dedykowane studiom magisterskim różnią się od tych, które przekazywane są na studiach...

czytaj dalej

Co to jest elektroniczna legitymacja studencka ELS

Od 2006 roku Elektroniczna Legitymacja Studencka stanowi dokument potwierdzający status studenta. Dzięki rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego legitymacja ta wyparła znane dotąd dokumenty papierowe i służy do dokumentowania przebiegu studiów. Zarówno jej wygląd, jak i termin obowiązywania jest ściśle określony w przepisach wydanych przez Ministra. Na jej odwrocie umieszczane są naklejki els - które potwiwrdzają  i informują o jej terminie ważności. Sama...

czytaj dalej
Dowiedz się więcej

Przeczytaj więcej informacji o naklejkach i legitymacjach studenckich els.
Dowiedz się więcej i zamów nową kolekcjonerską nakleję na legitymację już teraz!

Dowiedz się więcej

Zamów teraz

Przeczytaj też

Znajdź więcej informacji o hologramach els i legitymacjach studenckich els.
Przeczytaj najciekawsze informacje z działu polecane i aktualności i sprawdź najnowsze wiadomości o naklejkach, legitymacjach i hologramach els.

Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.