Strona główna » Aktualności » Nowy wygląd naklejki na legitymację els od 2020

Nowy wygląd naklejki na legitymację els od 2020

wrz 1, 2019 | Aktualności

Niemałe zaskoczenie czeka studentów w nowym roku akademickim 2019/2020. Otóż już w semestrze zimowym obowiązywać będzie nowy wygląd nalepek ELS. Wydawana wówczas seria naklejek 2020 sprawi, że odtąd na powierzchni hologramów obok daty ważności pojawi się 8-cyfrowy numer seryjny. Rewolucja czeka również kolekcjonerów, których naklejki na legitymacje także przejdą transformację. Dobrze znany wygląd naklejek ELS zostanie uzupełniony o ciąg 8 cyfr, oznaczający unikalny numer hologramu. Seria 2020 trafi w ręce studentów i kolekcjonerów już jesienią 2019 roku.

Zapowiadane na semestr zimowy 2019/2020 naklejki i legitymacje zmienią swój dotychczasowy wygląd. Choć nie chodzi tu o rewolucyjną przemianę, to na ich powierzchni zjawi się nowy element. Według rozporządzenia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego producenci hologramów z serii 2020 mają oddzielić numer seryjny od daty ważności, która do tej pory spełniała rolę kodu identyfikacyjnego. Producenci tworząc numer seryjny na naklejklejce na legitymacje  przy wycinaniu kodów seryjnych korzystać będą z techniki laserowej, która sprawi, że zarówno kod, jak i data ważności będą przezroczyste.

Zobacz jak zamówić aktualny hologram ELS na legitymację

Nowy egzemplarz seria 2020 w sprzedaży już jesienią

Rozwiązanie proponowane przez ministerstwo ma na celu ułatwić odróżnienie oryginalnych naklejek ELS od falsyfikatów. Zgodnie z nowym projektem nalepek serii 2020 numer identyfikacyjny znajdzie się w pobliżu daty ważności. Tak stworzone egzemplarze trafią w ręce zbieraczy i studentów już w okolicy rozpoczęcia roku akademickiego 2019/2020. Nic nie zmieni się w kwestii wydawania nowych hologramów, ponieważ te będą przyklejanie na legitymacjach studenckich jesienią i wiosną każdego roku akademickiego, przed upływem terminu ważności naklejki na legitymacje z kodem seryjnym studencką. Dzięki błyskawicznej reakcji producentów tworzących nalepki dla filatelistów również oni otrzymają egzemplarze naklejek o tej samej porze roku, co zawsze. Trzeba pamiętać, że poza numerem seryjnym nalepki z edycji 2020 wyglądać będą identycznie, jak w poprzednich latach.

 

Więcej ciekawych informacji o naklejkach, legitymacji i hologramach przeczytasz na naszym blogu

Naklejki kolekcjonerskie i legitymacje i zmiany w wyglądzie od roku akademickiego 2019/2020

Producenci zapowiadają, że numer seryjny hologramów z edycji 2020 to jedyna część dodana – reszta elementów projektu pozostaje niezmieniona. Nowe naklejki na legitymacje z numerem seryjnym podobnie jak egzemplarze wydawane we wcześniejszych latach posiadać będą datę ważności, która dzięki wycięciu laserem jest transparentna. Warto pamiętać, że również numer seryjny wykonany zostanie tą techniką – 8-cyfrowy kod zostanie w precyzyjny sposób nacięty laserem. Oryginalne naklejki na legitymacje z serii 2020 ciągle charakteryzować się będą krawędziami o długości 9 i 10 mm, a także specjalnym zabezpieczeniem. To właśnie dzięki niemu zarówno nalepki z serii 2020, jak i archiwalne hologramy przy próbie odklejenia ulegają zniszczeniu. Zmianie nie ulegnie również powierzchnia naklejek, która nadal będzie mienić się obrazami RP oraz Orła, w zależności od tego, jaki punkt obserwacji obierze osoba patrząca na hologram. Nowy numer seryjny nie wpłynie również na termin, w którym do tej pory naklejki na legitymacje pojawiały się na rynku. Niezmiennie będzie to jesień i wiosna każdego roku akademickiego.

Aktualna seria

Naklejka ELS

31-10-24

Opinie: 4.89 / 5
175 PLN

teraz

od 129 PLN
Kup teraz
Zamów teraz

Naklejki na legitymację ELS

Dodaj do swojej kolekcji nowy egzemplarz naklejki na legitymacje els. Wybierz termin ważności który potrzebujesz i zamów nową naklejkę els teraz!

Kolekcjonerskie naklejki na legitymacje els z datą 31-10-24 już dostępne. Naklejka ELS dotyczy letniego semestru akademickiego 2024. Dostępna naklejka do legitymacji spełnia wszystkie wymagania MEN oraz posiada unikalny ośmio-cyfrowy numer seryjny.

Przeznaczony, dla wszystkich kolekcjonerów hologramów els, chcących powiększyć swoje zbiory o nowy egzemplarz z nową datą. Oferowane hologramy na legitymacje ELS, posiadają laserową datę ważności i unikalny numer seryjny oraz spełniają wszystkie standardy MEN.

Dowiedz się wiecej

Hologramy na legitymacje o trzech różnych wzorach

Choć do tej pory naklejki na legitymacje studencką wyglądały identycznie, to od roku akademickiego 2019/2020 ma się to zmienić. Na ich powierzchni pojawi się dodatkowy element, który ułatwi identyfikacje poszczególnych nalepek i odróżni je od podróbek. Chodzi o numery seryjne, które od tej pory wyodrębnione zostaną z daty ważności. Trzeba bowiem nadmienić, że wcześniej to właśnie data pełniła rolę numeru seryjnego. Jak będą wyglądały naklejki do legitymacji studenckiej ELS...

czytaj dalej

Termin ważności naklejki i legitymacji studenckich przedłużony ze względu na pandemię

Dobra wiadomość dla studentów i doktorantów. Ważność naklejki, legitymacji studenckich i doktoranckich zostaje wydłużona o cały semestr akademicki, a posługiwanie się dokumentem po 31 marca nie wymaga osobistego pojawienia się na uczelni. Termin ważności hologramu i legitymacji studenckich zostanie automatycznie przedłużony o jedne semestr akademicki. Wszystko za sprawą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które odgórnie uregulowało tą kwestię w dobie pandemii. Nie...

czytaj dalej

Hologramy na legitymacje nie zawsze są oryginalne

Kolekcjonowanie hologramów na legitymację ELS staje się coraz bardziej popularne. W internecie krąży coraz więcej ofert dla kolekcjonerów. Sprzedawcy oferują najnowsze edycje naklejek, ale też te starsze. Kupując kolekcjonerskie hologramy na legitymację należy jednak zawsze ostrożnie sprawdzać wszystkie oferty. Naklejki els są niejednokrotnie fałszowane i podrabiane. Często na falsyfikat może wskazywać obniżona cena. Jak sprawdzić czy hologram aby na pewno nie jest zwykłą...

czytaj dalej

Czym są Hologramy i legitymacje studenckie els

Dobrze znane studentom hologramy i legitymacje studenckie els mogą być zagadką dla osób niezwiązanych ze środowiskiem akademickim. Te niewielkie znaczki wiążą się bowiem z nauką w szkole wyższej i pełnią rolę „pieczątki” przedłużającej ważność legitymacji studenckiej. Co jednak najciekawsze, hologramy do legitymacji studenckiej posiadać mogą nie tylko żacy, lecz również kolekcjonerzy, nabywający naklejki od zewnętrznych producentów. Co warto wiedzieć na temat hologramów, a...

czytaj dalej

Odbiór osobisty naklejki i legitymacji studenckiej czy wysyłka

Niezmiennie od lat studenci proszeni są o odbiór osobisty naklejk i legitymacji studenckiej przez swoje dziekanty lub poprzez starostów grupy studenckiej. Każda z osób pobierająca naukę na uczelni wyższej i chcąca korzystać ze zniżek dedykowanych żakom musi sama odebrać naklejki do legitymacji els z dziekanatu. Konieczność ta nie zmieni się w nowym roku akademickim 2019/2020 mimo nowego elementu hologramów, czyli numeru seryjnego. W dalszym ciągu tylko poprzez odbiór osobisty...

czytaj dalej
Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.